Poradnik

Piece do pizzy bezpieczne dla środowiska

Świadomość ekologiczna, a więc poziom zainteresowania tematyką ochrony środowiska oraz praktycznymi rozwiązaniami wspierającymi proekologiczną postawę, rośnie z roku na roku. Jednocześnie z coraz większym potępieniem spotykają się rozwiązania, które niekorzystnie wpływają na naturalne otoczenie. Spaliny, emitujące do powietrza szkodliwe związki chemiczne, czy zanieczyszczenia, trafiające do gruntu lub wód gruntowych, wywołują falę krytyki. Właśnie dlatego z coraz większym zainteresowaniem, w szczególności w mocno zanieczyszczonych regionach, spotykają się rozwiązania, które pomagają ograniczyć np. występowanie smogu.

Mały krok dla firmy, wielki postęp dla ekologii

Nie tylko pojedyncze osoby, ale też przedsiębiorstwa, mając coraz większą świadomość wpływu swojego działania na środowisko naturalne i stawiają na takie postępowanie, które pomagają unikać szkodliwego wpływu na nie. Jest to zauważalne zwłaszcza w miastach o wysokim stopniu zanieczyszczenia powietrza. W takich obszarach, gdzie narzucane są dodatkowe restrykcje dotyczące emisji spalin, warto zwrócić uwagę na rozwiązania, pozwalające odejść od dotychczasowych technologii i postawić na nowe, przyjaźniejsze dla środowiska naturalnego. Ciekawą propozycją dla właścicieli pizzerii oraz innych lokali gastronomicznych mogą być piece zasilane paliwem gazowym.

Piece bezpieczne dla środowiska

Gaz stanowi paliwo, które zyskuje na popularności. Podczas jego spalania nie dochodzi do emisji tak wielu szkodliwych związków chemicznych (m.in. siarka, tlenek azotu), jak w przypadku korzystania z innych paliw kopalnych, a przy tym pozostaje konkurencyjny cenowo w stosunku do np. energii elektrycznej. Faktem jest, że w procesie spalania gazu emitowana jest śladowa ilość dwutlenku węgla, jednak jest ona z reguły o kilkadziesiąt procent niższa niż przy opalaniu np. węglem. Z punktu widzenia ochrony środowiska eksploatacja pieców na gaz jest zdecydowanie korzystniejsza. Wspierając tych, którzy pragną działać proekologicznie w swoich punktach gastronomicznych możemy zaproponować piece do pizzy na gaz Marna Forni czy Valoriani Forni.